ANASAYFA / HAKKIMIZDA / Eğitmenlerimiz

Eğitmenlerimiz

Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi'nden 1982 yılında mezun oldu. İlk görev yeri olan TOKB Ceylanpınar TİGEM de 3,5 yıl ve ardından 1 yıl Adıyaman İl Tarım Md. de çalıştıktan sonra Sluis&Groot (Sandoz) şirketinde 1987 yılında işe başladı. 3 yıl deneme sorumlusu, 10 yıl ürün Md (Novartis) ve 11 yıl Pazarlama Md (Syngenta) görevlerinde bulundu. Daha sonra Rijk Zwaan Şirketinde Pazarlama ve Satış Direktörü olarak 2 yıl boyunca şirketin pazarlama ve satış organizasyonunu oluşturdu.

2008-2012 yılları arasında TurkTed yönetim Kurulunda görev aldı.

2010 yılında Akdeniz Üniv.de MBA programını bitirdi. Halen ARS Training şirketinin kurucusu olarak deneyimlerini sektörde paylaşmaya devam etmektedir. 1961 yılında İzmir de doğan Argun Şahin İngilizce ve başlangıç seviyesinde İspanyolca bilmektedir.

Üniversite eğitimine 1987 yılında Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümünde başladı. Dramayla bu dönemde tanıştı. Ankara Alman Kültür’de yapılan ilk uluslararası drama seminerlerinde Prof.Dr. İnci San’la tanıştı. Lisans eğitimini bitirdikten sonra, Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi, Eğitim Programları ve Öğretiminde çok değer verdiği İnci Hocasının teşvikiyle yüksek lisans eğitimine başladı. Yüksek Lisansla birlikte Çağdaş Drama Derneği’nde de aktif görev almaya başladı ve bir dönem de yönetim kurulu üyeliği yaptı. 1996 yılından beri özellikle yaratıcı drama ve kişisel gelişim eğitimleri vermektedir.

1987-1996 yılları arasında TRT de dublaj sanatçısı olarak çalışan Tülin Tümtürk Yılmaz, lisans eğitimi sırasında çok sevgili hocası Turgut Özakman’dan yazarlık dersi almış ve o günlerden beri öykü, roman, çocuk oyunu ve şiirleriyle de edebiyatın içinde yer almaktadır. Adapte ettiği ve yazdığı oyunlar birçok amatör tiyatro tarafından oynanmaktadır. 2001 yılından itibaren Akdeniz Üniversitesi Eğitim Fakültesinde öğretim elemanı olarak görev yapmaktadır. 2005’ten bu yana Çağdaş Drama Derneği Antalya Temsilciliğini yürütmektedir. 2011 yılında Antalya’da gerçekleşen ÇDD 18.Uluslararası Eğitimde Drama Seminerinin de proje yürütücüsü olarak ev sahipliğini üstlenmiştir

Mine Kobal Ok, İstanbul Erkek Lisesi, ardından Marmara Üniversitesi İngilizce Ekonomi Bölümünü bitirdi. 1999 yılında UCLA'da Global İşletme Yönetimi programına katıldı. 2009 yılında ICF (Uluslararası Koçluk Federasyonu) 'in akredite kabul ettiği 3 okuldan biri olan Erickson College TASC (Koçluğun Sanat ve Bilimi) sertifika programına katıldı.

ICF-ACC ünvanına hak kazandı. 1996 yılında iş yaşamına Finansbank'da Kurumsal Pazarlama biriminde başladı. Toplam üç yıllık bankacılık deneyimi sonrasında, para ile ilgili bir alanda çalışmak yerine daha çok insan hikayelerini paylaşabileceği bir alana geçmek istedi. Öğrencilik dönemi sonrasında Türkiye'ye döndüğünde Doğuş Holding bünyesinde İnsan Kaynakları alanında yönetici/ danışman pozisyonlarında görev aldı. 1999 yılından bu yana öğrenilebilir insan becerileri konusunda Eğitim Danışmanı olarak çalışan Mine Kobal yurt içi ve yurt dışında eğitim/ gelişim projelerinin tasarlanmasında ve uygulanmasında çalışarak 1.500 güne yakın program gerçekleştirmiştir.

2010-2011 döneminde İzmir Ekonomi Üniversitesi İşletme Yüksek Lisans programında İletişim dersi vermiştir. Jung Koçluk Yapsaydı kitabının yazarıdır. Okuyarak, gezerek, paylaşarak öğrenmeye devam etmek en önemli tutkusudur. 1973 yılında doğan Mine Kobal Ok, İngilizce ve Almanca bilmektedir.

Sn. Bülent Nizamoğlu'na ait CV'nin tamamını görmek için lütfen tıklayınız

1974 yılında Almanya’da doğan Orkun Yılmaz, 1996 yılında Anadolu Üniversitesi Devlet konservatuarı Tiyatro Ana sanat Dalı Oyunculuk bölümünden mezun oldu ve hemen sonrasında Devlet Tiyatrolarında sanatçı unvanı ile çalışmaya başladı. Van Devlet tiyatrosunun kuruluş aşamasında aktif çalışmalar yaptı. 1995 yılında katıldığı Antalya Devlet Tiyatrosunda çalışmalarına devam eden Orkun Yılmaz, birçok oyunda rol aldı. Tiyatro konusunda edindiği bilgi ve birikimi eğitim alanında da sürdüren Orkun Yılmaz, Akdeniz üniversitesinde öğretim görevlisi olarak doğaçlama ve role hazırlık dersleri vermektedir. Tiyatro konusundaki deneyimleri ile satış konusundaki süreçleri birleştiren Orkun Yılmaz, ortaya hiçbir benzeri olmayan ve kendine özgü bir satış eğitimi ve takım çalışması yöntemi geliştirmiştir. Birçok kuruma bu yönde eğitim veren Orkun Yılmaz, halen Antalya Devlet Tiyatrosunda ve Akdeniz Üniversitesinde çalışmalarını sürdürmektedir.

Leman Pelin ERGİN, Akdeniz Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksek Okulu’ndan Sınıf 1.’si ve Okul 5.’si olarak 2000 yılında mezun oldu. Ardından üniversitede akademik kariyer yapma hayallerini gerçekleştirmeden önce iş hayatında başarılar elde etmek gerektiğine olan inancından iş hayatına atıldı. 2006 yılında ise, Akdeniz Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Yüksek Lisansı’nı başarı ile tamamladı.

Özel sektördeki çalışmalarının alt yapısını “eğitim” alanı oluşturdu. İşletmelerin başarıya ulaşmadaki yollarında personel eğitimi için çalışmalar yaptı. İnsan Kaynakları Yönetimi alanında ilerlediğini fark eden ve bu alanın getirmiş olduğu çalışma hazzı ile bu alanda ilerlemeye karar verdi. 1997 yılından beri yapmış olduğu stajlar ve özel sektör tecrübesi ile beraber 16 yıldır turizm sektöründe hizmet vermektedir. Çalıştığı işletmelerde, “Oryantasyon Eğitimi”, “Otelcilik Sektöründe İletişim ve Ekip Çalışması”, “Otelcilik Sektöründe Misafir Şikayetlerini Anlama ve Çözme”, “Eğitimcinin Eğitimi”, “Eğitim İhtiyacı Nasıl Belirlenir ? ”, Yüksek Lisans Tez Konusu olan “Misafir İlişkileri Yönetimi” , “Otelcilik Sektöründe Hizmet Standartları”, “İnsan Kaynakları Uzmanlığı Eğitimi” , “İnsan Kaynakları Planlaması ve İş Analizi Nasıl Yapılır? ”, “İşgören Bulma ve Seçme”, “İşletmelerde Eğitim ve Geliştirme Süreci” , “Performans Değerleme ve Motivasyon” vb. gibi konularda profesyonel anlamda eğitimler vermiştir.

1978 tarihinde Ankara’da doğan ve orada büyüyen, Leman Pelin Ergin, İngilizce ve başlangıç seviyesinde Fransızca bilmektedir.

Üniversite eğitimini 1983 yılında E.Ü.Ziraat Fakültesinde tamamlamıştır. Mezuniyet sonrasında Syngenta (Eski adıyla Sandoz) firmasında ürün müdürlüğü görevi yapmıştır. Daha sonra tarım alanında Türkiye’nin önde gelen firmalarında üst düzey yöneticilik yapmıştır.

Tohum, ilaç, gübre sektörlerinde yöneticilik yaptığı yıllarda bir yandan da eğitim faaliyetlerini sürdürmüştür. 1999-2004 yılları arasında Metro Supermarket Group şirketinde gıda güvenliği proje şefi olarak çalışan Sakıp Altunlu, daha sonra Tesco, Carrefour, Metro gibi supermarketlere tedarik yapan Artalya firmasında yöneticilik ve danışmanlık yapmıştır.

2004-2006 yılları arasında Bureau Veritas Bölge temsilciliğini yürüten Sakıp Altunlu, bu firmada ISO 9001:2008 ve ISO 22000 baş denetçiliği, GlobalGAP, İyi tarım uygulamaları eğitmenliği, Denetçisi ve kontrolörlüğü görevleri yapmıştır. 2004 yılından bu yana Akdeniz İhracatçı Birlikleri, Ziraat Müh Odası vb ile birlikte Meyve ve sebze tedarikçisi firmalara, Tedarik Zinciri Yönetimi, Gıda Güvenliği, Kalite Yönetim sistemleri,  İç Denetim, GlobalGAP ve İyi Tarım Uygulamaları, Organik Tarım konularında denetmenlik ve eğitmenlik hizmetlerinde bulunmuştur.

 

Sertifikalar

·         ISO 9001:2000 series Auditor/Lead Auditor Training Course, BVQI, 2004, İstanbul- Turkey.

 

·         HACCP (Hazard Area Critical Control Points) Seminar, AFAQ/AFNOR Int. 27-28-29 September 2006. Antalya-Turkey.

 

·         Good Agricultural Practices Auditor in Plant Production, Ministry of Agriculture, 2006, Ankara-Turkey.

 

·         ISO 22000: 2005 Food Safety Management System Training Course, Moody International, 2006, İstanbul-Turkey.

 

·         Fresh Produce Trainer Certificate, EurepGAP-Foodplus GmbH, 2005, Antalya-Turkey.

 

Fresh Produce Trainer Certificate GlobalGAP-Foodplus GmbH, 2009, Berlin-Germany